Fat Kina Imari 1700-tal
2017-08-15
478018
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), snäckformat, Imari, dekor av krysantemum och växtslingor i järnoxid samt underglasyrblått, längd ca 19 cm
Nagg, glasyrnagg