Ring med grön syn spinell
2017-08-13
477757
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 18 k guld med oktagonalt fasettslipad grön syntetisk spinell, stämplad Sävsjö Guldsmeds AB, 1963 Sävsjö, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 6,5 g
Bruksslitage, syntetisk spinell med repor