Värja
2017-09-24
477545
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 3 500 SEK |
VÄRJA, 1800-tal, för ämbetsman, klinga med etsad dekor, mässingsfäste med kavelplattor av pärlemor, längd ca 98 cm
Åldersrelaterat slitage