Ljuskrona
2017-08-09
477261
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, barockstil, mässing behängd med prismor, ljusarmar med glödlampshållare, höjd ca 65, diameter 45 cm
Bruksslitage, vissa skador, somliga prismor saknas