Skål Kina 1700-tal
2017-08-08
477222
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av bård med girland av blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm
Omfattande lagningar, nagg