Vinglas Slottet Reijmyre
2017-08-06
477038
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
REIJMYRE GLASBRUK, "Slottet", vinglas, 9 st., design Tomas Harila Carlgren i samarbete med Lars Sjöberg, inspirerade av 1700-talsglas, klarglas med driven kant, ben med luftblåsa, etikettmärkta, höjd ca 16 cm
PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk
Skador: Glasen är munblåsta och kan därför variera något i höjd och storlek