Vas, Kina
2017-08-06
477007
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, cylinderformad, dekor av flodlandskap med pagoder samt figurer i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd 26 cm
Nagg