Johan Petter Grönvall gräddkanna 1817
2017-08-05
476864
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
JOHAN PETTER GRÖNVALL (1781-1849), gräddkanna, 1817, silver, invändigt förgylld, dekor av lejonmaskaroner, höjd 12 cm, vikt ca 140 g
Hänkel troligen med lagning