Ljuskrona 1800-tal Oscariansk
2017-08-04
476733
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 9 ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 68 cm