Stekfat Kina Qianlong
2017-07-29
476044
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av blommor på trädgårdsklippa i emaljfärger, brättet med fleur de lisbård, längd ca 37 cm
Proveniens: inköpt på Varia Konst & Antikvitetshandel, Göteborg
Slitage, nagg