Altarljusstakar Kina Qianlong
2017-07-27
475872
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
ALTARLJUSSTAKAR, ett par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av kartuscher med attribut samt bladhölster i underglasyrblått, kompletterade med ljuspipor i mässing, höjd ca 27 cm
Lagningar, sprickor, nagg