Tallrikar 1700-tal Kina Sommar
2017-07-26
475754
| Klubbat belopp | 6 200 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
TALLRIKAR, 12 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerad kant, dekor av blomsterbukett samt strödda blomsterkvistar i underglasyrblått, diameter 25,5 cm
Kantnagg