Koppar Kina 1800-tal
2017-07-27
475725
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
KOPPAR, ett par, porslin, Kina, 1800-talets första hälft, dekor av flodlandskap med pagod samt tårpil i underglasyrblått, diameter ca 8 cm, höjd ca 5,5 cm
Av varierande storlek, tillverkningmärken