Tekanna och gräddkanna silver
2017-07-24
475335
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TEKANNA, GRÄDDKANNA, silver, otydliga stämplar, 1900-talets första del, kannan med trähandtag, kannans höjd ca 12 cm, totalvikt ca 497 g