Skålar samt skålfat Kina 1800-tal
2017-07-23
475131
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅLAR 3 st, SKÅLFAT, 4 dlr, porslin, Kina, 1800-tal, bl a dekor i underglasyrblått, största skålens mått ca 25,5, 19x6 cm
Nagg och enstaka spricka