Bägare skedar 17/1800-tal
2017-07-21
474657
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKED, silver, Niclas Warneck,(verksam 1727-1780) Karlstad 1751, SKED, silver, Lorentz Schröder(verksam 1801-1846) Landskrona, 1800-tal, BÄGARE, 2 st, silver, 1800-tal eller äldre, otydliga stämplar, svisselerad dekor, höjd ca 6,5-7 cm
Skedbladen med nötning, bägarna med bristningar och lagning, en med monogram