Thure Wallner oljemålning
2017-07-24
474545
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
THURE WALLNER (1888-1965): Vildsvin i skogsbryn, signerad Th. Wallner, olja på duk, ca 103x116 cm
PROVENIENS: Bengt Hjerpe, elev hos Thure Wallner