Ring med smaragd
2017-07-25
474536
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RING, 18 k guld, carréslipad smaragd samt 5 smådiamanter med åttkantslipning, sovjetiska stämplar, ringstorlek 16 mm, vikt ca 3,6 g
Smaragd med repor