Uppläggningsfat Kina 18/1700-tal sommar
2017-07-18
474470
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, 2 st., porslin, Kina, 17/1800-tal, olika dekorer i underglasyrblått, längd ca 37-41 cm
Smärre nagg samt bränningsdefekter