Armband förgyllt silver med safirer
2017-07-21
473995
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
ARMBAND, förgyllt silver med ovalt fasettslipad blå resp rosa safirer, 1800-talets mitt, profilerad floral dekor, innerdiameter ca 50 mm
Slitage, ojämn armring, en safir saknas