Medaljong förgylld mässing miniatyrporträtt
2017-07-13
473630
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MEDALJONG, förgylld mässing, 1800-talets första kvartal, glas med bakomliggande minityrporträtt på ben med figurativt måleri föreställande kvinna med duvor, foto/hårgömma, höjd inkl. ögla 57 mm, vikt inkl. inredning ca 22,6 g