Richard Sapper golvlampa
2017-07-12
473594
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RICHARD SAPPER, "Tizio", golvlampa, Italien, Artemide, 1980/90-tal, svartlackerad metall och plast, röda detaljer, ställbar arm med motvikt, maxhöjd ca 160 cm
Visst slitage, skada vid lampans fot