Sabel
2017-09-24
473476
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SABEL, svensk, 1800-talets slut, för officer, klinga med etsad och förgylld dekor, förgyllt mässingsfäste med dekor av fantrofé, blank stålbalja med 2 koppelringar, längd 86 cm