Rembrandt, etsning, Jan Uytenbogaert

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

REMBRANDT (1606-1669), Jan Uytenbogaert, Preacher of the Remonstrants, 1635, etsning, signerad i trycket, 22,4x18,7 cm, oidentifierad samlarstämpel L.D. i cirkel, senare avdrag
Litteratur
Bartsch 279, Biörklund 35-D

Beskuren strax utanför plåtkanten

473345

2017-07-11