Saltkar
2017-07-12
473267
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SALTKAR, silver, 1800-talets slut, Ryssland, förgylld inuti samt stående på mattliknande sockel, höjd ca 3 cm, vikt 54 g