Damarbetsbord sengustavianskt

Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DAMARBETSBORD, sengustavianskt, 1800-talets början, fanerad med mahogny, intarsiadekor på skiva av korslagda pilar, båge och koger, höjd ca 77, 75x53 cm, nyckel finns

Slitage, fanerlagningar, blekt

472807

2017-08-19