Hans Hammarskiöld, Pablo Picasso

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HANS HAMMARSKIÖLD (1925-2012): Pablo Picasso, påskrift på baksidan: "Foto: Hans Hammarskiöld, Banérgatan 43, Sthlm", gelatinsilverfotografi, 28,5 x 22,5 cm
PROVENIENS: Ulf Hård af Segerstad, Stockholm

Slitage och hanteringsveck. Retuscherat vertikalt veck i mitten av bilden.

472280

2017-07-05