Kris Bali
2017-09-24
472022
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KRIS, Bali, 1900-tal, vågig damaskerad klinga, stålskuret närmast fästet, beslag med glasstenar, traditionellt skuret fäste, träbalja med skuren dekor, längd 52 cm
Proveniens Rashammar