Roland Svensson Svenska Lillö
2017-08-07
471900
| Klubbat belopp | 5 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Svenska Lillö", signerad roland S, blandteknik, bildmått ca 25,5x40 cm,
LITTERATUR: Avbildad i SvD 2:a nov 1973 (bild och text på baksidan av tavlan)
PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling
Läs mer