Supsked silver 1700-tal
2017-06-27
471348
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SUPSKED, silver, 1700-tal, möjligen Danmark, märkt PG, åldermansranka, spår av invändig förgyllning, längd ca 18,5 cm, vikt ca 65 g
Slitage, skador