Litophan bordslampa
2017-06-27
471331
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
BORDSLAMPA, litofanmodell, 1800-tal, förgylld, ljushållare justerbar i höjdled, rektangulär relief i biskviporslin med figurframställningar, höjd ca 40 cm
Skärm med lagning, senare elektrifierad