Vapensköldar 1800/1900-tal

Vapensköldar 1800/1900-tal
Vapensköldar 1800/1900-tal
Vapensköldar 1800/1900-tal
Vapensköldar 1800/1900-tal
Vapensköldar 1800/1900-tal
Vapensköldar 1800/1900-tal
Vapensköldar 1800/1900-tal
Vapensköldar 1800/1900-tal
Vapensköldar 1800/1900-tal
Vapensköldar 1800/1900-tal

Klubbat för:

88 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

VAPENSKÖLDAR, 15 st., 1800/1900-tal, enligt uppgift ur den Sonnenburgska samlingen, på träpannåer
Carl Freiherr von Wrangel, Adolf von Waldow, Georg von Leipzig, Herr Friedrich von Berg, Adolf von Arentschildt,
Baron von Drohmburg, Werner von Grawert, Herr Adolph Friedrich August von Waldow, Herr Axel von Engestrom,
Johann Friedrich August Rudolf Hiller von Gaertringen,
Friedrich Heinrich Ernst von Heintze-Weisenrode,
Friedrich Alexander Graf von Bismarck-Bohlen,
Friedrich Wilhelm Reichgraf von Schwerin, Carl von
Leipzig, Herr Wulff Carl Gustav. Storlek ca 61x42 cm

Några med repor, färgbortfall, fläckar och skrapmärken. En pannå sprucken, en maskstungen, en oramad, en med deffekt ram.

471095

2017-06-26