Pål-Nils Nilsson fotografi Nutida online

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PÅL-NILS NILSSON (1929-2002): (6) Varierande motiv, varav 4 med påskrift på baksidan Pål Nils Nilsson samt 2 med stämpel "Foto Pål-Nils Nilsson Bullerbacksstigen 6..." samt "Mor", "Högsta by, Kanottur i Ume älv", "På hubet i!" och "Erik Höglund - Boda Glasbruk" gelatinsilverfotografi, vintage, ca 23x24,5 - 28,5x23,5 cm

PROVENIENS: Fotograf Stig T. Karlssons samling (1930-2015)

Hanteringsveck/skador. Oramade

470719

2017-06-28