Besticksdelar modell Chippendale
2017-06-23
470420
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 7 000 SEK |
BESTICK, 42 dlr, silver, 1900-talets mitt, modell Chippendale, bestående av: 15+6 matskedar, 6 matknivar, 6 dessertknivar, 6 dessertgafflar, 3 smörknivar med silverblad, totalvikt ca 1613 g
Gravyr, bruksslitage