Ett par koppar med fat i emaljarbete Kanton
2017-06-27
470169
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KOPPAR med FAT, 1 par, emaljarbeten, Kanton, Kina, omkr. 1800, dekor med blommor och frukter mot blå grund, fatets diameter ca 9 cm
Slitage, emaljskador