Skålfat Kangxi
2017-06-22
469852
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), konturerat brätte, dekor i underglasyblått, diameter ca 39,5 cm
Kantlagning, glasyrnagg