Vas Kina 1900-tal
2017-06-17
469580
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av bergslandskap med pagoder i underglasyrblått, kalligrafi, metallkant, höjd ca 31 cm
Kroppen med hårfin spricka, mynningen med glasyrnagg