Vikskärm Kina 1900-tal
2017-06-15
469052
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VIKSKÄRM, Kina, 1900-tal. Svartlackerad med polykromt bemålad reliefdekor av växter och fåglar respektive landskap med hästar, höjd 183 cm, längd 240 cm .
Färgbortfall, bruksslitage