Kaffekanna silver 1800-talets första hälft
2017-06-14
468646
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
KAFFEKANNA, silver, empire, Johan Henrik Lampa (1806-1821), Stockholm, 1820, bukig form, lockknopp i form av papegoja, tassfötter, vikt ca 774 g, höjd ca 26,5 cm
Smärre bucklor