Birger Halling oljemålning
2017-06-13
468608
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BIRGER HALLING (1907-1996), "Militärt landskap", mongramsignerad, olja på pannå. plakettmärkt på ramens baksida, daterad 1943, ca 57 x 150 cm