Slaglåspistoler par
2017-09-24
468523
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, irländska, 1800-talets början, signerade Corgan Limerick, senare oktagonala avskruvbara pipor med signatur besiktningsstämplar och EIC-stämpel, graverade lås med sidohanar, nätskurna valnötskolvar med kolvgömma, längd 17 cm