Slaglåsrevolver Webley Longspur
2017-09-24
468397
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 30 000 SEK |
SLAGLÅSREVOLVER, brittisk, Webley Longspur 1st model, kaliber 10,5 mm, no 123, pipan med besiktningsstämplar och märkt S:t Marys Square Birmingham, trumman med besiktningsstämplar och numrerade kammare, stommen graverad och märkt James Webley Patentee, nätskuren valnötskolv, backstrap märkt By Her Majestys Royal Letters Patent, avskruvbart kolvslut med laddstake, längd 32 cm