Byrå 1700-tal rokoko
2017-06-12
468194
| Klubbat belopp | 16 000 SEK |
| Utropspris | 18 000 SEK |
BYRÅ, 1700-tal, rokoko, fanérad bl.a. med plommon och valnöt på stomme av furu, bukig form, profilerad skiva, brännförgyllda ciselerade beslag, fält med parkettläggning, rundade svängda hörnpelare, ymnig beslagsuppsättning med dekor av akantus, rocailler och voluter, höjd 84, 115x 58 cm, nyckel finns
Renoverad, slitage och skador, nyckel finns