Urna Japan
2017-06-04
466824
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
URNA, porslin, Japan, omkring 1900, satsuma, dekor i guld av figurscener, genombrutet lock krönt av fohund, höjd ca 64 cm
Lagningar, sprickor, fohunden med skador