Flintlåspistol skotsk
2017-09-24
466543
| Klubbat belopp | 8 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
FLINTLÅSPISTOL, skotsk, sammansatt, för Royal Highland Regiment, pipan med kontrollstämplar märkt HRH, kaliber 14 mm, låset signerat George Deane, eldstålsfjäder med rulle, stock helt i järn, graverad kolv, längd 32 cm
korrosion och slitage