Jardinjär silver med glasinsats
2017-06-02
466365
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
JARDINJÄR, silver 800/1000, 1900-talets första hälft, Tyskland, genombruten dekor, insats av glas, gravyr med årtal 1932, längd 27 cm, silvervikt ca 347 g
Glasinsats med mindre nagg. Gravyr