Collier med fasettslipade granater
2017-06-02
466283
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
COLLIER, förgyllt, mittdel dekor med fasettslipade granater samt små orientpärlor, 1800-talets andra hälft, ostämplat, längd 46 cm, vikt ca 11,6 g
Lagningar, 2 hängande kläppar saknas,