Manschett- och skjortknappar guld
2017-06-01
466150
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, SKJORTKNAPPAR, 1 par, 18 k guld, dekor med pärlemor och cabochonslipade blå stenar resp. 2 smådiamanter med åttkantslipning, de senare stämplade Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1940, total vikt ca 7,9 g
Manschettknappar med bucklor och lagningar (med tenn)