Per-Hilding Perjons, oljemålning
2017-05-31
465947
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PER-HILDING PERJONS (1911-1998): Komposition med landskap och stilleben, dubbelsignerad och daterad Perjons 1946-60, på baksidan Dala-Floda, olja på duk, 71,5x65,5 cm