Fem tallrikar Kina
2017-06-03
465914
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 5 st., porslin, Kina, 1800-tal, underglasyrdekor, diameter 19,5-23 cm, en med motiv av blomsterbukett och fyra med dekor av flodlandskap
En med nagg, tre med nagg och sprickor